Aktualności

Jul 4, 2022

Poziomy Official Supporters Club - Platinium

Co da nam status Platinium Supporters Club? Już dziś rusza sprzedaż membershipów i możliwość rejestracji fanclubów w Chelsea FC
Po krótce opowiemy Wam jeszcze co tak naprawdę daje nam status Platinium Supporters Club, o którym tak wiele mówimy.
 
Ale zacznijmy od początku… Status Oficjalnego Fanclubu Chelsea jest dzielony na dwie kategorie: Rewards oraz Ticketing. Status Rewards można otrzymać dość prosto przez wypełnienie formularza i podesłanie go Chelsea. W tej kategorii są różne poziomy fanclubów: 100, 500, 1000 i są zależne od ilości osób zapisanych do fanclubu na stronie Chelsea lub w aplikacji the 5th Stand. Jest to stosunkowo nowy pomysł Chelsea, a od zawsze o statusie Oficjalnego Supporters Club decydował tak zwany Ticketing Level. Zależy on od ilości membershipów Chelsea FC zarejestrowanych w klubie. Poziomy w tej kategorii to: Silver, Gold i Platinium. Status w kategorii Ticketing musi być odnawiany co roku, wiąże się też z opłatą dla Chelsea.
 
Od wielu lat True Blues Poland posiada status Gold. To właśnie ten status umożliwia nam każdego sezonu zakup biletów na mecze Chelsea. Dzięki niemu mamy dostęp do biletów na wszystkie domowe spotkania na Stamford Bridge - nawet te, na które potrzebne są punkty lojalnościowe czy to w lidze, czy w pucharach (w statusie Silver nie można kupić biletu na mecz kategorii AA, tu jest właśnie różnica z Goldem).
 
 
W tym roku chcemy podejść bardzo ambitnie do tematu i postarać się o zdobycie najwyższego statusu jaki jest możliwy czyli Statusu Platinum. Dlatego ważna będzie mobilizacja z każdej strony - naszej i Waszej. W takim razie postanowiliśmy odpowiedzieć wam na pytanie czemu w ogóle chcemy się o niego ubiegać w tym roku.
 
Co dodatkowego daje status Platinum jeżeli chodzi o bilety:
  • Dostęp do wspólnej puli 150 biletów wyjazdowych w rozgrywkach Premier League oraz pucharach krajowych w momencie gdy Chelsea otrzyma pulę ponad 1500 biletów. Gdy ta pula wzrośnie do 5000 biletów, kluby Platinum otrzymają wspólną pulą 250 biletów.
  • Dostęp do wspólnej puli 400 biletów na półfinał F.A Cup rozgrywany z reguły na Wembley
  • Dostęp do wspólnej puli 150 biletów wyjazdowych w rozgrywkach Ligi Mistrzów (wyłączając półfinał oraz finał) w momencie gdy Chelsea otrzyma pulę ponad 2000 biletów.
Status Platinum to najbardziej elitarny status biletowy jaki można aktualnie osiągnąć. Składa się on z małej grupy 32 fanklubów z całego świata wliczając w to fanklubu z UK. By spróbować dołączyć do tej grupy trzeba spełnić dwa główne warunki:
  1. Musimy mieć 70 zarejestrowanych membershipów do określonej daty (13 lipca)
  2. Musi zwolnić się miejsce - w skrócie fanklubu, które posiadały status Platinum w zeszłym sezonie mają gwarantowany status Platinum w następnym sezonie jeżeli na czas wyślą odpowiednie dokumenty oraz będą mieli określoną liczbę zarejestrowanych memebershipów w zależności od lokalizacji (110/70/50) do dnia 13 lipca.
W przypadku spełnienia obu warunków możemy ubiegać się o status Platinum. Gdy chętnych fanclubów będzie więcej niż miejsc nastąpi losowanie (kiedyś byliśmy już na tym etapie, uzbieraliśmy membershipy, ale niestety nie wylosowano nas).
W związku z tym na wypadek gdyby zwolniło się miejsce chcemy się zmobilizować i do 13 lipca mieć zebrane od was 70 membershipów. Jest to dla nas naprawdę ogromna szansa na awans w społeczności kibiców Chelsea i dostęp do biletów na mecze wyjazdowe, o które często wypytujecie. W zeszłym sezonie w fanclubie było zarejestrowanych ponad 130 memberów, więc wierzymy, że w tym sezonie zebranie 70 będzie kwestią formalności. Mobilizujemy się i działamy Niebiescy!